Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kindhestegade 12G, 4700 Næstved · Detailhandel med tøj
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 0,7 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,1 % | 7,9 % | 5,4 % | -11,5 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 204,3 % | 170,5 % | 155 % | 110,8 % | 112,7 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 45,9 % | 38,6 % | 34,6 % | 11,4 % | 12,3 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,8 % | 20,4 % | 15,5 % | -100,6 % | 18,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.815.258 kr. | 2.699.351 kr. | 2.445.962 kr. | -1.989.806 kr. | 1.959.772 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,9 % | 38,6 % | 34,6 % | 11,4 % | 12,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,1 % | 61,4 % | 65,4 % | 88,6 % | 87,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 2,2 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 7.866.291 kr. i 2021 til 7.301.778 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.866 | 7.854 | 7.974 | 4.146 | 7.302 | +76 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.051.033 kr. i 2021 til 5.297.150 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.051 | 5.155 | 5.520 | 6.072 | 5.297 | −13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.534.495 kr. i 2021 til 1.791.960 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.534 | 2.419 | 2.176 | -2.230 | 1.792 | +180 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.537.684 kr. i 2021 til 686.283 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.538 | 2.306 | 1.618 | -3.349 | 686 | +120 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.975.118 kr. i 2021 til 525.664 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.975 | 1.786 | 1.238 | -2.638 | 526 | +120 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 700 | 705 | 606 | 553 | 390 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 214 | 215 | 216 | 226 | 235 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 914 | 921 | 822 | 778 | 625 | −20 % | |
| Varebeholdninger | 12.056 | 15.149 | 17.188 | 18.052 | 19.233 | +7 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.000 kr. i 2021 til 8.340 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 8 | 8 | 433 | 8 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.805 | 21.787 | 22.254 | 22.248 | 22.592 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 21.719 | 22.708 | 23.076 | 23.027 | 23.217 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.969.219 kr. i 2021 til 2.854.112 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.969 | 8.756 | 7.994 | 2.623 | 2.854 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.568.616 kr. i 2021 til 322.447 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.569 | 1.176 | 722 | 322 | 322 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.180.975 kr. i 2021 til 20.040.435 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.181 | 12.776 | 14.360 | 20.081 | 20.040 | −0 % | |
| Passiver i alt | 21.719 | 22.708 | 23.076 | 23.027 | 23.217 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 11 | 10 | 11 | 13 | 11 | −15 % | |
25 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved