Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svenstruphøj 13, 9230 Svenstrup J · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 37,1 % | 71,4 % | 2,2 % | 8,7 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 298,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 84,6 % | 99,1 % | 99,8 % | 99,1 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,9 % | 72 % | 2,2 % | 8,8 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,6 % | 99,1 % | 99,8 % | 99,1 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,4 % | 0,9 % | 0,2 % | 0,9 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.994 kr. i 2021 til -61.432 kr. i 2025 (−310 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -26 | -25 | -48 | -61 | −28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.387.854 kr. i 2021 til 293.634 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.388 | 7.436 | 308 | 1.303 | 294 | −77 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.341.632 kr. i 2021 til 228.316 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.342 | 7.585 | 239 | 1.017 | 228 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.949 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.949 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.465 kr. i 2021 til 1.230.993 kr. i 2025 (+16390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 3.251 | 2.318 | 1.437 | 1.231 | −14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.665 | 10.627 | 10.673 | 11.673 | 11.686 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 3.614 | 10.627 | 10.673 | 11.673 | 11.686 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.055.817 kr. i 2021 til 11.676.308 kr. i 2025 (+282 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.056 | 10.528 | 10.653 | 11.570 | 11.676 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 558.119 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 558 | 99 | 20 | 103 | 10 | −90 % | |
| Passiver i alt | 3.614 | 10.627 | 10.673 | 11.673 | 11.686 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svenstrup J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg