Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Velgårdevej 14, 8766 Nørre Snede · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 20,3 % | -14,3 % | -49,1 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 79 % | 73,3 % | 80,6 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 59 % | 50 % | 2,7 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 34,4 % | -28,7 % | <999 % | 101,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 59 % | 50 % | 2,7 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 41 % | 50 % | 97,3 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,2 % | 1 % | 0,6 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.045 kr. i 2022 til -6.251 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -5 | -5 | -6 | -6 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.045 kr. i 2022 til -6.251 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -5 | -5 | -6 | -6 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.503 kr. i 2022 til -201.847 kr. i 2026 (−1253 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 30 | -20 | -65 | -202 | −212 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 17.503 kr. i 2022 til -201.847 kr. i 2026 (−1253 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 30 | -20 | -65 | -202 | −212 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 65 | 100 | 86 | 28 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 65 | 100 | 86 | 28 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.398 kr. i 2022 til 1.521 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | +98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 48 | 48 | 50 | 103 | 2 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 113 | 148 | 136 | 131 | 2 | −99 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 57.503 kr. i 2022 til -198.362 kr. i 2026 (−445 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 88 | 68 | 3 | -198 | −5792 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 55.758 kr. i 2022 til 200.011 kr. i 2026 (+259 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 56 | 61 | 68 | 128 | 200 | +56 % | |
| Passiver i alt | 113 | 148 | 136 | 131 | 2 | −99 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Snede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande