Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jels Søndergade 9, 6630 Rødding · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -5,3 % | -4,9 % | 4,9 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 165,2 % | 182 % | 249,2 % | 325,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 57,5 % | 58,5 % | 63,6 % | 67,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -9,2 % | -8,4 % | 7,7 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 201.452 kr. | 144.384 kr. | 429.935 kr. | 232.591 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 57,5 % | 58,5 % | 63,6 % | 67,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 42,5 % | 41,5 % | 36,4 % | 32,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 49,2 % | 76,5 % | 109,4 % | 165 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.151.996 kr. i 2021 til 1.970.777 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.152 | 2.311 | 1.967 | 2.295 | 1.971 | −14 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.331.066 kr. i 2021 til 1.703.186 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.331 | 2.109 | 1.822 | 1.865 | 1.703 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -201.376 kr. i 2022 til 53.862 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -201 | -186 | 225 | 54 | −76 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 439.473 kr. i 2021 til 32.793 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 439 | -251 | -216 | 201 | 33 | −84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 341.323 kr. i 2021 til 23.685 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 341 | -202 | -170 | 170 | 24 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.310 | 2.243 | 1.877 | 1.672 | 1.441 | −14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.340 | 2.273 | 1.907 | 1.702 | 1.441 | −15 % | |
| Varebeholdninger | 74 | 67 | 74 | 78 | 49 | −37 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 348.519 kr. i 2021 til 932.406 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 349 | 460 | 654 | 769 | 932 | +21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.805 | 1.543 | 1.556 | 1.751 | 1.839 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 4.145 | 3.816 | 3.463 | 3.453 | 3.281 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.397.725 kr. i 2021 til 2.219.996 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.398 | 2.196 | 2.026 | 2.196 | 2.220 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 328.498 kr. i 2021 til 251.646 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 328 | 437 | 378 | 319 | 252 | −21 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.119.322 kr. i 2021 til 564.969 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.119 | 934 | 855 | 703 | 565 | −20 % | |
| Passiver i alt | 4.145 | 3.816 | 3.463 | 3.453 | 3.281 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.