Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toldbodgade 51C, 1253 København K · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 83,8 % | 96,4 % | 94,2 % | 94 % | 83,7 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,4 % | 7,7 % | 2,7 % | -3,8 % | 14,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 83,3 % | 98,6 % | 105,3 % | 135,9 % | 137,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 48,7 % | 55,2 % | 61,2 % | 59,3 % | 64,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,1 % | 14 % | 4,4 % | -6,4 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,7 % | 55,2 % | 61,2 % | 59,3 % | 64,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,3 % | 44,8 % | 38,8 % | 40,7 % | 35,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 22,9 % | 21,9 % | 20,1 % | 46,4 % | 4,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 50 | 150 | 100 | 100 | 50 | −50 % | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 41.881 kr. i 2021 til 41.850 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 145 | 94 | 94 | 42 | −55 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 45.319 kr. i 2021 til 110.211 kr. i 2025 (+143 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 67 | 22 | -2 | 110 | +7165 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 35.265 kr. i 2021 til 107.945 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 52 | 17 | -23 | 108 | +565 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 375 | 375 | 375 | 275 | 375 | +36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 375 | 375 | 375 | 275 | 375 | +36 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 76.936 kr. i 2021 til 12.252 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 66 | 50 | 116 | 12 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 280 | 297 | 259 | 340 | 356 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 655 | 672 | 634 | 615 | 731 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 319.021 kr. i 2021 til 472.758 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 371 | 388 | 365 | 473 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 335.969 kr. i 2021 til 258.056 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 336 | 301 | 246 | 250 | 258 | +3 % | |
| Passiver i alt | 655 | 672 | 634 | 615 | 731 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København