Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helligkorsvej 24, 4000 Roskilde · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,2 % | -16,9 % | 23,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 94,4 % | 91,6 % | 92 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,5 % | -18,5 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 94,4 % | 91,6 % | 92 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 5,6 % | 8,4 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.255 kr. i 2021 til -7.270 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -7 | -7 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 327.533 kr. i 2021 til 113.429 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 328 | -2 | 22 | -60 | 113 | +288 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 327.533 kr. i 2021 til 113.429 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 328 | -2 | 22 | -60 | 113 | +288 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 378 | 383 | 411 | 358 | 479 | +34 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 378 | 383 | 411 | 358 | 479 | +34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 378 | 383 | 411 | 358 | 479 | +34 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 368.819 kr. i 2021 til 440.910 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 369 | 366 | 388 | 327 | 441 | +35 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.587 kr. i 2021 til 38.474 kr. i 2025 (+301 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 16 | 23 | 30 | 38 | +27 % | |
| Passiver i alt | 378 | 383 | 411 | 358 | 479 | +34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde