Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredsten Landevej 197, 7200 Grindsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 77,9 % | -78 % | 70,4 % | 63,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 40,3 % | 13,3 % | 65,5 % | 112,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 70,5 % | 38,9 % | 75,4 % | 84,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 110,5 % | -200,5 % | 93,4 % | 75,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 70,5 % | 38,9 % | 75,4 % | 84,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 29,5 % | 61,1 % | 24,6 % | 15,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 23,2 % | 6,6 % | 2,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.920 kr. i 2021 til -6.968 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -6 | -6 | -6 | -7 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -7 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -51.100 kr. i 2021 til 990.177 kr. i 2025 (+2038 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | 38 | -24 | 179 | 990 | +453 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -49.725 kr. i 2021 til 991.163 kr. i 2025 (+2093 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | 43 | -26 | 180 | 991 | +449 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1 | 48 | 30 | 215 | 1.285 | +498 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1 | 48 | 30 | 215 | 1.285 | +498 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.747 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 4 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 6 | 3 | 41 | 270 | +554 % | |
| Aktiver i alt | 2 | 55 | 33 | 256 | 1.556 | +507 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -4.055 kr. i 2021 til 1.315.051 kr. i 2025 (+32530 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 38 | 13 | 193 | 1.315 | +581 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2021 til 240.515 kr. i 2025 (+3748 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 16 | 20 | 63 | 241 | +281 % | |
| Passiver i alt | 2 | 55 | 33 | 256 | 1.556 | +507 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grindsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund