Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stjernebakken 105, 4200 Slagelse · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 68,1 % | 55,3 % | 21,4 % | 20,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,5 % | 98,4 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 68,3 % | 55,6 % | 21,7 % | 20,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,5 % | 98,4 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 0,5 % | 1,6 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 47,1 % | 114,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -34.230 kr. i 2021 til -678.704 kr. i 2025 (−1883 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -34 | -178 | -225 | -235 | -679 | −189 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 6.869.789 kr. i 2021 til 34.989.165 kr. i 2025 (+409 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.870 | 31.541 | 58.241 | 29.454 | 34.989 | +19 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.796.573 kr. i 2021 til 33.346.884 kr. i 2025 (+391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.797 | 31.967 | 57.309 | 27.896 | 33.347 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.032 | 22.079 | 36.780 | 60.544 | 118.593 | +96 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.032 | 23.389 | 38.090 | 61.854 | 119.903 | +94 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.678.600 kr. i 2021 til 2.961.627 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.679 | 14.327 | 38.228 | 974 | 2.962 | +204 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.679 | 23.538 | 65.499 | 68.515 | 43.531 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 16.710 | 46.928 | 103.589 | 130.369 | 163.435 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.578.845 kr. i 2021 til 160.847.322 kr. i 2025 (+870 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.579 | 46.796 | 103.104 | 128.300 | 160.847 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 131.338 kr. i 2021 til 2.587.203 kr. i 2025 (+1870 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 131 | 132 | 484 | 2.069 | 2.587 | +25 % | |
| Passiver i alt | 16.710 | 46.928 | 103.589 | 130.369 | 163.435 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse