Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ternevej 2, 6851 Janderup Vestj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,5 % | 53,5 % | 1,5 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 689,7 % | >999 % | 541,7 % | 5,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 98,2 % | 98,8 % | 90,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,5 % | 54,5 % | 1,6 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 98,2 % | 98,8 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 1,8 % | 1,2 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 680,8 % | >999 % | 20,8 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.500 kr. i 2021 til -17.125 kr. i 2025 (−163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -12 | -13 | -26 | -17 | +35 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.500 kr. i 2022 til -17.125 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -12 | -13 | -26 | -17 | +35 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.651.121 kr. i 2023 til 71.025 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 3.651 | 72 | 71 | −2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 593.540 kr. i 2021 til 64.425 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 594 | -15 | 3.617 | 58 | 64 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 745 | 3.004 | 3.497 | 3.497 | 3.587 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 3.004 | 3.497 | 3.497 | 3.587 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 129.464 kr. i 2021 til 5.754 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 153 | 3.038 | 9 | 6 | −38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 155 | 3.264 | 241 | 19 | −92 % | |
| Aktiver i alt | 897 | 3.159 | 6.760 | 3.738 | 3.605 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 856.884 kr. i 2021 til 3.257.931 kr. i 2025 (+280 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 857 | 3.137 | 6.636 | 3.694 | 3.258 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 22.428 kr. i 2022 til 347.283 kr. i 2025 (+1448 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 22 | 124 | 44 | 347 | +681 % | |
| Passiver i alt | 897 | 3.159 | 6.760 | 3.738 | 3.605 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Janderup Vestj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.