Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Taarbæk Strandvej 50, 2930 Klampenborg · Selvstændigt udøvende scenekunstnere
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 109,1 % | 66,8 % | 36,1 % | -2,9 % | 21,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95 % | 97,9 % | 95,9 % | 94,6 % | 94,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 114,9 % | 68,3 % | 37,7 % | -3 % | 23 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95 % | 97,9 % | 95,9 % | 94,6 % | 94,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5 % | 2,1 % | 4,1 % | 5,4 % | 5,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 539,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 251.069 kr. i 2021 til 104.143 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 251 | 459 | 232 | -17 | 104 | +716 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 249.968 kr. i 2021 til 104.129 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 468 | 233 | -15 | 104 | +808 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 249.968 kr. i 2021 til 104.129 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 468 | 233 | -15 | 104 | +808 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.047 kr. i 2021 til 479.992 kr. i 2025 (+674 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 616 | 646 | 510 | 480 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 229 | 701 | 646 | 510 | 480 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 229 | 701 | 646 | 510 | 480 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 217.538 kr. i 2021 til 451.842 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 686 | 619 | 483 | 452 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.500 kr. i 2021 til 28.150 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 15 | 27 | 27 | 28 | +3 % | |
| Passiver i alt | 229 | 701 | 646 | 510 | 480 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk