Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Akselsvej 12, 3660 Stenløse · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 19 % | 25,4 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 288 % | 246,6 % | 195,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 88,8 % | 87,7 % | 82,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 21,4 % | 29 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,8 % | 87,7 % | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,2 % | 12,3 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 67 % | 32,6 % | 78,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.270 kr. i 2022 til -8.925 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -6 | -8 | -9 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.270 kr. i 2022 til -8.925 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -6 | -8 | -9 | −18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.356.242 kr. i 2022 til 107.592 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.356 | 346 | 622 | 108 | −83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.358.136 kr. i 2022 til 102.796 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.358 | 348 | 615 | 103 | −83 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.340 | 1.243 | 1.685 | 1.671 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.340 | 1.243 | 1.685 | 1.671 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.442 kr. i 2022 til 346.416 kr. i 2025 (+851 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 137 | 97 | 346 | +257 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 263 | 591 | 735 | 865 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 1.603 | 1.833 | 2.420 | 2.535 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.398.136 kr. i 2022 til 2.089.348 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.398 | 1.628 | 2.122 | 2.089 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 5 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 205.050 kr. i 2022 til 441.343 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 205 | 298 | 441 | +48 % | |
| Passiver i alt | 1.603 | 1.833 | 2.420 | 2.535 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal