Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brodersens Alle 3, 2900 Hellerup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -5,7 % | -6,9 % | -8,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 865,7 % | 713,9 % | 508,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | -22,7 % | -24,5 % | -16,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 25 % | 28,2 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -22,7 % | -24,5 % | -16,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 122,7 % | 124,5 % | 116,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 846,3 % | 656 % | 460,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 348.586 kr. i 2021 til -72.838 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 349 | -35 | -18 | -26 | -73 | −176 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 348.586 kr. i 2021 til -72.838 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 349 | -35 | -18 | -26 | -73 | −176 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 277.734 kr. i 2021 til -442.578 kr. i 2025 (−259 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | -725 | -82 | -129 | -443 | −244 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 241.016 kr. i 2021 til -442.578 kr. i 2025 (−284 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 241 | -725 | -82 | -129 | -443 | −244 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 987 | 67 | 1.310 | 1.751 | 5.256 | +200 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 987 | 67 | 1.310 | 1.751 | 5.256 | +200 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 626.581 kr. i 2021 til 85.952 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | 640 | 131 | 102 | 86 | −16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.607 | 640 | 134 | 111 | 95 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 4.593 | 707 | 1.444 | 1.862 | 5.351 | +187 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 478.593 kr. i 2021 til -899.486 kr. i 2025 (−288 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 479 | -246 | -328 | -457 | -899 | −97 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 6.231.884 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 0 | 1.757 | 2.303 | 6.232 | +171 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.114.646 kr. i 2021 til 18.678 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.115 | 953 | 16 | 16 | 19 | +20 % | |
| Passiver i alt | 4.593 | 707 | 1.444 | 1.862 | 5.351 | +187 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte