Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hvidehusvej 16, 3450 Allerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 82,1 % | 47 % | 36,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 121,1 % | 680,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87 % | 92,4 % | 94,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 94,4 % | 50,8 % | 38,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87 % | 92,4 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13 % | 7,6 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 121,1 % | 509,5 % | 131 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.627 kr. i 2023 til -12.706 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -13 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.627 kr. i 2023 til -12.706 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -13 | −17 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 670.051 kr. i 2023 til 697.847 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 670 | 671 | 698 | +4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 670.051 kr. i 2023 til 697.847 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 670 | 671 | 698 | +4 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 688 | 688 | 655 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 688 | 688 | 655 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 128.675 kr. i 2023 til 139.203 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | 554 | 139 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 129 | 740 | 1.269 | +71 % | |
| Aktiver i alt | 816 | 1.429 | 1.924 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 710.051 kr. i 2023 til 1.817.801 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 710 | 1.320 | 1.818 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 106 | 109 | 106 | −2 % | |
| Passiver i alt | 816 | 1.429 | 1.924 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød