Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Barfredsvej 9, 9900 Frederikshavn · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16 % | 13,6 % | 10,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,7 % | 98,9 % | 98 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 16,2 % | 13,8 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,7 % | 98,9 % | 98 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,3 % | 1,1 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 358,2 % | >999 % | 42,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.805.082 kr. i 2021 til 1.038.135 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.805 | 1.596 | 1.599 | 1.380 | 1.038 | −25 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.872.388 kr. i 2021 til 1.404.077 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.872 | 1.657 | 1.726 | 1.675 | 1.404 | −16 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.859.182 kr. i 2021 til 1.329.651 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.859 | 1.646 | 1.700 | 1.612 | 1.330 | −18 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.799 | 3.906 | 4.197 | 2.594 | 2.412 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.799 | 3.906 | 4.197 | 2.594 | 2.412 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.070.117 kr. i 2021 til 108.379 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.070 | 104 | 481 | 3.475 | 108 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 6.440 | 9.255 | 10.087 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 9.014 | 10.016 | 10.637 | 11.849 | 12.499 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.956.658 kr. i 2021 til 12.244.204 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.957 | 9.802 | 10.502 | 11.715 | 12.244 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 57.475 kr. i 2021 til 254.936 kr. i 2025 (+344 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 57 | 214 | 134 | 135 | 255 | +89 % | |
| Passiver i alt | 9.014 | 10.016 | 10.637 | 11.849 | 12.499 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikshavn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn