Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kløvervej 95, 8766 Nørre Snede · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5 % | 6,7 % | 8,7 % | 10,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5 % | 6,7 % | 8,8 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 459,4 % | 637,6 % | 18,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 292.072 kr. i 2021 til 642.550 kr. i 2025 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 497 | 55 | 336 | 643 | +91 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 693.412 kr. i 2021 til 691.978 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 693 | 249 | 368 | 559 | 692 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 608.228 kr. i 2021 til 684.476 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 608 | 249 | 360 | 514 | 684 | +33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.365 | 2.878 | 2.947 | 3.302 | 2.587 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.365 | 2.878 | 2.947 | 3.302 | 2.587 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 127.768 kr. i 2021 til 142.241 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 48 | 230 | 8 | 142 | +1695 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.437 | 2.584 | 3.885 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 4.908 | 5.018 | 5.385 | 5.885 | 6.473 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.786.773 kr. i 2021 til 6.459.930 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.787 | 5.008 | 5.348 | 5.842 | 6.460 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 121.669 kr. i 2021 til 12.911 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 122 | 10 | 36 | 43 | 13 | −70 % | |
| Passiver i alt | 4.908 | 5.018 | 5.385 | 5.885 | 6.473 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Snede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande