Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Spurvevej 5, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 44 % | 72,3 % | 3,1 % | 67,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 53 % | >999 % | 71,7 % | 240 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 38,2 % | 96,2 % | 60,6 % | 74,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 115,1 % | 75,1 % | 5,1 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 38,2 % | 96,2 % | 60,6 % | 74,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 61,8 % | 3,8 % | 39,4 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 23,8 % | 563,6 % | 0,7 % | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -27.295 kr. i 2021 til -25.625 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | -33 | -25 | -25 | -26 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -27.295 kr. i 2021 til -25.625 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | -33 | -25 | -25 | -26 | −4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -27.295 kr. i 2021 til 784.264 kr. i 2025 (+2973 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | 288 | 532 | 16 | 784 | +4845 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -25.094 kr. i 2021 til 788.884 kr. i 2025 (+3244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 319 | 535 | 20 | 789 | +3925 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 451 | 487 | 451 | 451 | 451 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 451 | 487 | 451 | 451 | 451 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 106.456 kr. i 2022 til 5.748 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 106 | 158 | 2 | 6 | +220 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 237 | 288 | 178 | 718 | +303 % | |
| Aktiver i alt | 454 | 725 | 740 | 629 | 1.169 | +86 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 426.402 kr. i 2021 til 870.130 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 426 | 277 | 712 | 381 | 870 | +128 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27.295 kr. i 2021 til 299.091 kr. i 2025 (+996 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 448 | 28 | 248 | 299 | +20 % | |
| Passiver i alt | 454 | 725 | 740 | 629 | 1.169 | +86 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.