God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Brandbjerglundvej 10, 8700 Horsens · Reparation og vedligeholdelse af elektrisk udstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,7 | 1,2 | 0,9 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 15,6 % | 3,1 % | -1,5 % | -4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 741,2 % | >999 % | 717,4 % | 517,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 83,1 % | 89,6 % | 86,8 % | 81,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 18,7 % | 3,5 % | -1,8 % | -4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 320.781 kr. | 68.861 kr. | 648 kr. | -19.410 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,1 % | 89,6 % | 86,8 % | 81,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,9 % | 10,4 % | 13,2 % | 18,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 521,1 % | 674,1 % | 548,3 % | 427,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 686.501 kr. i 2022 til 254.755 kr. i 2026 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 687 | 394 | 169 | 246 | 255 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 217.640 kr. i 2022 til 274.165 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 218 | 73 | 100 | 245 | 274 | +12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 457.440 kr. i 2022 til -60.870 kr. i 2026 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 457 | 288 | 27 | -41 | -61 | −49 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 456.732 kr. i 2022 til -53.826 kr. i 2026 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 457 | 301 | 58 | -20 | -54 | −175 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 354.404 kr. i 2022 til -43.474 kr. i 2026 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 354 | 233 | 45 | -16 | -43 | −168 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 70 | 175 | 134 | 92 | 51 | −45 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 70 | 175 | 134 | 92 | 51 | −45 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 806.486 kr. i 2022 til 849.366 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 806 | 931 | 854 | 743 | 849 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.092 | 1.324 | 1.306 | 972 | 1.028 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 1.162 | 1.499 | 1.440 | 1.064 | 1.079 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.011.587 kr. i 2022 til 880.168 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.012 | 1.245 | 1.290 | 924 | 880 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 95.280 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 95 | 65 | 15 | 0 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 47.640 kr. i 2022 til 198.831 kr. i 2026 (+317 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 179 | 127 | 135 | 199 | +47 % | |
| Passiver i alt | 1.162 | 1.499 | 1.440 | 1.064 | 1.079 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens