Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 86%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Munkebakke 3C, 3230 Græsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 96,2 % | 11,9 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 35,7 % | 22,5 % | 11,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 96,4 % | 11,9 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,7 % | 22,5 % | 11,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.670 kr. i 2023 til -5.250 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -4 | -5 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.110.140 kr. i 2023 til 483.562 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.110 | 1.282 | 484 | −62 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.110.140 kr. i 2023 til 483.562 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.110 | 1.282 | 484 | −62 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.460 | 10.747 | 10.821 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.460 | 10.747 | 10.821 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.355 kr. i 2023 til 2.819 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 4 | 3 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 4 | 3 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 9.465 | 10.751 | 10.824 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.450.140 kr. i 2023 til 10.800.410 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.450 | 10.732 | 10.800 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.000 kr. i 2023 til 23.750 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 19 | 24 | +28 % | |
| Passiver i alt | 9.465 | 10.751 | 10.824 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske