Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engbjerg 170, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,4 % | -18 % | 6,4 % | 11,5 % | 5,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 235,3 % | 213,4 % | 293 % | 476,4 % | 926,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 57,5 % | 53,1 % | 65,9 % | 79 % | 89,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,4 % | -33,8 % | 9,7 % | 14,6 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 57,5 % | 53,1 % | 65,9 % | 79 % | 89,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 42,5 % | 46,9 % | 34,1 % | 21 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,7 % | 3,6 % | 4,3 % | 17,3 % | 72 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.438 kr. i 2021 til -2.604 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 7 | -2 | -2 | -3 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -3 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 115.636 kr. i 2021 til 38.690 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | -213 | 68 | 99 | 39 | −61 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 90.198 kr. i 2021 til 38.690 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | -213 | 68 | 99 | 39 | −61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 61.441 kr. i 2021 til 51.925 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 20 | 15 | 31 | 52 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.664 | 1.187 | 1.061 | 861 | 669 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 1.664 | 1.187 | 1.061 | 861 | 669 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 956.990 kr. i 2021 til 596.757 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 957 | 631 | 699 | 680 | 597 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 707.415 kr. i 2021 til 72.168 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 707 | 556 | 362 | 181 | 72 | −60 % | |
| Passiver i alt | 1.664 | 1.187 | 1.061 | 861 | 669 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning