Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Westend 10, 1661 København V · Produktion af film, videoer og TV-programmer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 77,5 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 53,8 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 58,6 % | 24,9 % | 40,2 % | -38,2 % | 29,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 342,2 % | 647,2 % | 172,8 % | 227,7 % | 197,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75,7 % | 88,1 % | 58,7 % | 79,7 % | 64,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 77,4 % | 28,2 % | 68,4 % | -48 % | 46,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,7 % | 88,1 % | 58,7 % | 79,7 % | 64,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,3 % | 11,9 % | 41,3 % | 20,3 % | 35,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 339 % | 602,8 % | 168,8 % | 148,9 % | 160,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 3.144 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.437.091 kr. i 2021 til 1.989.101 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.437 | – | – | – | 1.989 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.690.748 kr. i 2021 til 1.220.109 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.691 | 830 | 2.237 | -821 | 1.220 | +249 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.680.447 kr. i 2021 til 1.210.663 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.680 | 807 | 2.235 | -798 | 1.211 | +252 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.309.522 kr. i 2021 til 1.116.107 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.310 | 621 | 1.729 | -798 | 1.116 | +240 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 380 | 570 | 1.235 | 1.124 | 1.124 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 380 | 570 | 1.235 | 1.124 | 1.124 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.836.307 kr. i 2021 til 2.114.457 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.836 | 1.793 | 2.998 | 630 | 2.114 | +236 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.854 | 1.925 | 3.069 | 963 | 2.611 | +171 % | |
| Aktiver i alt | 2.234 | 2.496 | 4.304 | 2.087 | 3.735 | +79 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.692.196 kr. i 2021 til 2.415.818 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.692 | 2.198 | 2.528 | 1.664 | 2.416 | +45 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 541.728 kr. i 2021 til 1.319.285 kr. i 2025 (+144 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 542 | 298 | 1.776 | 423 | 1.319 | +212 % | |
| Passiver i alt | 2.234 | 2.496 | 4.304 | 2.087 | 3.735 | +79 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 2 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København