Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hybenvænget 66, 2740 Skovlunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 66,5 % | 45,8 % | 20,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 440,9 % | 691,7 % | 257,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 80,7 % | 87,1 % | 63,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 82,5 % | 52,6 % | 32,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 80,7 % | 87,1 % | 63,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 19,3 % | 12,9 % | 36,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 135,6 % | 1,6 % | 2,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.025 kr. i 2021 til -9.626 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -6 | -10 | −49 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -31.814 kr. i 2021 til 270.631 kr. i 2025 (+951 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -32 | 95 | 359 | 359 | 271 | −25 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -30.672 kr. i 2021 til 255.028 kr. i 2025 (+931 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | 99 | 357 | 345 | 255 | −26 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 228 | 80 | 80 | 80 | 80 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 228 | 80 | 80 | 80 | 80 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.905 kr. i 2021 til 13.003 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 22 | 141 | 2 | 13 | +740 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 92 | 228 | 457 | 674 | 1.140 | +69 % | |
| Aktiver i alt | 319 | 308 | 537 | 754 | 1.220 | +62 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 209.336 kr. i 2021 til 776.719 kr. i 2025 (+271 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 194 | 433 | 657 | 777 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 110.104 kr. i 2021 til 443.450 kr. i 2025 (+303 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | 114 | 104 | 98 | 443 | +355 % | |
| Passiver i alt | 319 | 308 | 537 | 754 | 1.220 | +62 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup