Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lillevangsvej 59, 3520 Farum · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 39,4 % | 38,4 % | 68,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 3,9 % | 386,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 59,7 % | 84,2 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 65,9 % | 45,6 % | 68,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 59,7 % | 84,2 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 40,3 % | 15,8 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3,9 % | 24,2 % | 542,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.013 kr. i 2021 til -7.977 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -30 | -6 | -8 | −45 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.013 kr. i 2021 til -7.977 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -30 | -6 | -8 | −45 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 585.469 kr. i 2021 til 12.163.685 kr. i 2025 (+1978 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 585 | -39 | 2.031 | 2.529 | 12.164 | +381 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 585.469 kr. i 2021 til 12.070.135 kr. i 2025 (+1962 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 585 | -39 | 2.031 | 2.529 | 12.070 | +377 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 5.102 | 5.102 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 5.102 | 5.102 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.169.404 kr. i 2021 til 543.042 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.169 | 1.104 | 55 | 93 | 543 | +484 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.025 | 1.960 | 55 | 1.488 | 17.652 | +1087 % | |
| Aktiver i alt | 2.025 | 1.960 | 5.158 | 6.590 | 17.652 | +168 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.145.287 kr. i 2021 til 17.551.708 kr. i 2025 (+1433 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.145 | 1.050 | 3.081 | 5.549 | 17.552 | +216 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 879.996 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 880 | 904 | 656 | 656 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.500 kr. i 2022 til 100.050 kr. i 2025 (+1439 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 7 | 1.421 | 385 | 100 | −74 % | |
| Passiver i alt | 2.025 | 1.960 | 5.158 | 6.590 | 17.652 | +168 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø