Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrebred 37, 2625 Vallensbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 18,8 % | 94,6 % | 18,9 % | 36,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 % | 1,5 % | 6,2 % | 3,4 % | 13,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,6 % | 1,4 % | 77 % | 76,9 % | 94,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -34,9 % | >999 % | 122,8 % | 24,5 % | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,6 % | 1,4 % | 77 % | 76,9 % | 94,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,4 % | 98,6 % | 23 % | 23,1 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 0,8 % | 6,2 % | 3,4 % | 13,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.340 kr. i 2021 til -7.871 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -7 | -7 | -10 | -8 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.340 kr. i 2021 til 1.912.128 kr. i 2025 (+18593 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 994 | 4.994 | 990 | 1.912 | +93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.340 kr. i 2021 til 1.912.128 kr. i 2025 (+18593 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 994 | 4.994 | 990 | 1.912 | +93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 5.206 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 35.910 kr. i 2021 til 40.312 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 40 | 75 | 42 | 40 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 79 | 75 | 42 | 40 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 5.242 | 5.285 | 5.281 | 5.248 | 5.246 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.660 kr. i 2021 til 4.947.535 kr. i 2025 (+16581 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 73 | 4.068 | 4.035 | 4.948 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.212.243 kr. i 2021 til 298.770 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.212 | 5.212 | 1.213 | 1.212 | 299 | −75 % | |
| Passiver i alt | 5.242 | 5.285 | 5.281 | 5.248 | 5.246 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk