Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bygholm Åvænget 2E, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 29,6 % | -24,1 % | 15,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 326,3 % | >999 % | 247,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,5 % | 99 % | 74,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,3 % | -24,3 % | 21 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,5 % | 99 % | 74,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,5 % | 1 % | 25,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 323,5 % | >999 % | 20,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.505 kr. i 2022 til -7.620 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -2 | -7 | -8 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.505 kr. i 2022 til -7.620 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -2 | -7 | -8 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 462.562 kr. i 2022 til 93.597 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 463 | 212 | -119 | 94 | +179 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 462.562 kr. i 2022 til 92.977 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 463 | 214 | -118 | 93 | +179 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 510 | 523 | 216 | 215 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 510 | 523 | 216 | 215 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 198.656 kr. i 2023 til 31.729 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 199 | 206 | 32 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 200 | 273 | 380 | +39 % | |
| Aktiver i alt | 510 | 724 | 489 | 595 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 507.234 kr. i 2022 til 441.766 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 507 | 662 | 484 | 442 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.512 kr. i 2022 til 153.417 kr. i 2025 (+6007 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 61 | 5 | 153 | +2968 % | |
| Passiver i alt | 510 | 724 | 489 | 595 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens