Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tempovej 14, 2750 Ballerup · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,9 % | 60,1 % | -0,7 % | -18,5 % | -61,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 20,6 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 86,3 % | 94 % | 93,3 % | 91,4 % | 87,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,5 % | 64 % | -0,7 % | -20,3 % | -70,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,3 % | 94 % | 93,3 % | 91,4 % | 87,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,7 % | 6 % | 6,7 % | 8,6 % | 12,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.250 kr. i 2021 til -12.917 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -9 | -10 | -5 | -13 | −152 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.120 kr. i 2024 til -12.917 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -5 | -13 | −152 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 165.292 kr. i 2021 til -467.005 kr. i 2025 (−383 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 875 | -10 | -229 | -467 | −104 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 165.292 kr. i 2021 til -467.005 kr. i 2025 (−383 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 875 | -10 | -229 | -467 | −104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.213 | 760 | −37 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 549 | 1.433 | 1.433 | 1.213 | 760 | −37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22 | 22 | 22 | 22 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 571 | 1.455 | 1.455 | 1.236 | 760 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 492.955 kr. i 2021 til 661.688 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 493 | 1.368 | 1.358 | 1.129 | 662 | −41 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 106.817 kr. i 2024 til 97.984 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 107 | 98 | −8 % | |
| Passiver i alt | 571 | 1.455 | 1.455 | 1.236 | 760 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup