Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Ålkærvej 3, 6500 Vojens · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -4,9 % | -3,9 % | -4,1 % | 44,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,4 % | 5,5 % | 68,3 % | 167,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52,2 % | 50,3 % | 19,1 % | 54,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -9,3 % | -7,8 % | -21,3 % | 81,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -8.022 kr. | -8.716 kr. | -13.593 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,2 % | 50,3 % | 19,1 % | 54,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,8 % | 49,7 % | 80,9 % | 45,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,4 % | 5,5 % | 68,3 % | 167,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.236 kr. i 2021 til -13.593 kr. i 2024 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -8 | -9 | -14 | −56 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.022 kr. i 2022 til -13.593 kr. i 2024 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -8 | -9 | -14 | −56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.373 kr. i 2021 til 372.469 kr. i 2024 (+3691 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -8 | -18 | 372 | +2148 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.373 kr. i 2021 til 372.469 kr. i 2024 (+3691 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -8 | -18 | 372 | +2148 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13.748 kr. i 2021 til 637.712 kr. i 2024 (+4539 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 6 | 247 | 638 | +158 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14 | 6 | 247 | 638 | +158 % | |
| Aktiver i alt | 214 | 206 | 447 | 838 | +87 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 111.490 kr. i 2021 til 457.674 kr. i 2024 (+311 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 103 | 85 | 458 | +437 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 102.258 kr. i 2021 til 380.038 kr. i 2024 (+272 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | 102 | 362 | 380 | +5 % | |
| Passiver i alt | 214 | 206 | 447 | 838 | +87 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2024. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 1 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vojens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev