Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Elsevej 24, 3500 Værløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,5 % | 16,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 179,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 6,9 % | 22,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,2 % | 73,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 6,9 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 93,1 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 179,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.841 kr. i 2024 til -9.249 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -9 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -13.841 kr. i 2024 til -9.249 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -9 | +33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 22.731 kr. i 2024 til 171.497 kr. i 2025 (+654 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 171 | +654 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 22.731 kr. i 2024 til 171.497 kr. i 2025 (+654 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 171 | +654 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 897 | 897 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 897 | 897 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.906 kr. i 2024 til 150.764 kr. i 2025 (+1068 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 151 | +1068 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13 | 151 | +1068 % | |
| Aktiver i alt | 910 | 1.048 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 62.731 kr. i 2024 til 234.228 kr. i 2025 (+273 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 234 | +273 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 840.356 kr. i 2024 til 806.717 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 840 | 807 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 7 | 7 | 0 % | |
| Passiver i alt | 910 | 1.048 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø