Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Teglværksgade 37, 2100 København Ø · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,9 % | 1 % | -2,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 153,7 % | 155,2 % | 184,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34,9 % | 35,6 % | 59,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,6 % | 2,8 % | -4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,9 % | 35,6 % | 59,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,1 % | 64,4 % | 40,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,8 % | 134 % | 184,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.500 kr. i 2021 til -3.128 kr. i 2023 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.500 kr. i 2021 til -3.128 kr. i 2023 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | +0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.669 kr. i 2021 til -2.837 kr. i 2023 (−270 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | -3 | −255 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.669 kr. i 2021 til -2.837 kr. i 2023 (−270 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | -3 | −255 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | 26 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | 26 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.342 kr. i 2021 til 78.559 kr. i 2023 (+2251 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 157 | 79 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 181 | 182 | 79 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 181 | 182 | 105 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 63.063 kr. i 2021 til 62.059 kr. i 2023 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 65 | 62 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 117.500 kr. i 2021 til 42.500 kr. i 2023 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 118 | 118 | 43 | −64 % | |
| Passiver i alt | 181 | 182 | 105 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København