Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Poldevej 6, 6270 Tønder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -10,8 % | 8,4 % | 2,6 % | 6,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 1,4 % | 2,3 % | 2,9 % | 4,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -27,7 % | -19,3 % | -15,2 % | -12 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 38,8 % | -43,3 % | -17,4 % | -57,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -27,7 % | -19,3 % | -15,2 % | -12 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 127,7 % | 119,3 % | 115,2 % | 112 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.125 kr. i 2021 til 15.004 kr. i 2025 (+285 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -8 | -3 | -23 | 15 | +167 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.125 kr. i 2022 til -2.500 kr. i 2023 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -8 | -3 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -63.790 kr. i 2021 til 245.287 kr. i 2025 (+485 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | -609 | 350 | 78 | 245 | +214 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -83.292 kr. i 2021 til 287.722 kr. i 2025 (+445 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | -464 | 403 | 137 | 288 | +109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.241 | 4.248 | 4.699 | 5.047 | 4.005 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.241 | 4.248 | 4.699 | 5.047 | 4.005 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 992 kr. i 2021 til 993 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 62 | 114 | 154 | 187 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 6.247 | 4.310 | 4.814 | 5.201 | 4.193 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -488.142 kr. i 2021 til -503.939 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -488 | -1.195 | -929 | -792 | -504 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 5.180.088 kr. i 2021 til 511.933 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.180 | 982 | 831 | 665 | 512 | −23 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.554.689 kr. i 2021 til 4.184.506 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.555 | 4.523 | 4.912 | 5.327 | 4.185 | −21 % | |
| Passiver i alt | 6.247 | 4.310 | 4.814 | 5.201 | 4.193 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tønder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder