Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grants Alle 31, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,9 % | -4,4 % | 79,9 % | 63,7 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 3,3 % | -1 % | 66,4 % | 84,7 % | 82 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -27,7 % | 425,8 % | 120,2 % | 75,3 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | -19.084 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3,3 % | -1 % | 66,4 % | 84,7 % | 82 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,7 % | 101 % | 33,6 % | 15,3 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -51.504 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | -19 | -52 | −170 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -51.504 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | -19 | -52 | −170 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.828 kr. i 2021 til -2.424 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -37 | 765 | 1.446 | -2 | −100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.828 kr. i 2021 til -2.424 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -37 | 765 | 1.444 | -2 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 210 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 210 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 613.619 kr. i 2021 til 651.812 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 614 | 608 | 748 | 329 | 652 | +98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.912 | – | |
| Aktiver i alt | 854 | 848 | 957 | 2.265 | 2.122 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.258 kr. i 2021 til 1.740.461 kr. i 2025 (+6059 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | -9 | 636 | 1.918 | 1.740 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 854 | 848 | 957 | 2.265 | 2.122 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte