Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kavallerivej 12, 9990 Skagen · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -7,4 | -7,6 | 1,4 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -12,4 % | 9,9 % | 6,4 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,6 % | 99,2 % | 98,5 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -12,6 % | 10 % | 6,5 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -130.442 kr. | -133.899 kr. | 24.342 kr. | -174.778 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,6 % | 99,2 % | 98,5 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,4 % | 0,8 % | 1,5 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 125,2 % | 306,8 % | 189,9 % | 129 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -134.987 kr. i 2021 til 23.332 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -135 | -130 | -134 | 24 | 23 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 198 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -152.537 kr. i 2021 til -192.328 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -153 | -148 | -151 | 7 | -192 | −2932 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.391.646 kr. i 2021 til 735.547 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.392 | -1.549 | 1.347 | 1.139 | 736 | −35 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.081.281 kr. i 2021 til 560.837 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.081 | -1.542 | 1.347 | 929 | 561 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 565 | 548 | 530 | 513 | 495 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 565 | 548 | 530 | 513 | 495 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 855.669 kr. i 2021 til 314.947 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 856 | 213 | 342 | 424 | 315 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 13.046 | 13.982 | 14.594 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 14.383 | 12.406 | 13.576 | 14.495 | 15.089 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.978.035 kr. i 2021 til 14.832.280 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.978 | 12.236 | 13.465 | 14.271 | 14.832 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 397.652 kr. i 2021 til 244.149 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 398 | 170 | 112 | 223 | 244 | +9 % | |
| Passiver i alt | 14.383 | 12.406 | 13.576 | 14.495 | 15.089 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skagen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn