Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Harrestrupvej 171, 2740 Skovlunde · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,1 | 1,3 | 0,9 | 1,2 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 36,7 % | 16,3 % | -0,7 % | 5,5 % | 30,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 339,3 % | 166,5 % | 145,2 % | 207,5 % | 183,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,9 % | 44,3 % | 34,2 % | 54,2 % | 49,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,8 % | 36,8 % | -2,1 % | 10,1 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 138.135 kr. | 153.940 kr. | -28.890 kr. | 70.325 kr. | 687.503 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,9 % | 44,3 % | 34,2 % | 54,2 % | 49,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,1 % | 55,7 % | 65,8 % | 45,8 % | 50,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 55,4 % | 11 % | 19,7 % | 62,4 % | 50,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 245.196 kr. i 2021 til 1.445.741 kr. i 2025 (+490 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | 722 | 296 | 323 | 1.446 | +347 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 105.051 kr. i 2021 til 758.238 kr. i 2025 (+622 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 105 | 568 | 325 | 253 | 758 | +200 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 126.725 kr. i 2021 til 662.596 kr. i 2025 (+423 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 149 | -39 | 60 | 663 | +1002 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 119.928 kr. i 2021 til 645.238 kr. i 2025 (+438 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | 137 | -4 | 45 | 645 | +1349 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 92.553 kr. i 2021 til 499.037 kr. i 2025 (+439 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | 104 | -6 | 31 | 499 | +1497 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 46 | 36 | 26 | 111 | +331 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3 | 49 | 39 | 29 | 114 | +296 % | |
| Varebeholdninger | 8 | 0 | 21 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 40.673 kr. i 2021 til 419.459 kr. i 2025 (+931 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 39 | 105 | 162 | 419 | +159 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 249 | 589 | 772 | 539 | 1.523 | +182 % | |
| Aktiver i alt | 252 | 639 | 810 | 568 | 1.637 | +188 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 178.623 kr. i 2021 til 807.059 kr. i 2025 (+352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 283 | 277 | 308 | 807 | +162 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 73.404 kr. i 2021 til 829.451 kr. i 2025 (+1030 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 354 | 531 | 260 | 829 | +219 % | |
| Passiver i alt | 252 | 639 | 810 | 568 | 1.637 | +188 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup