Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nørregade 16, 3390 Hundested · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,2 % | 18,6 % | 29,1 % | 41 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 40,7 % | 0,4 % | 0 % | 11,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 35,1 % | 45 % | 56,7 % | 66,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,7 % | 41,5 % | 51,3 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,1 % | 45 % | 56,7 % | 66,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,9 % | 55 % | 43,3 % | 33,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 40,7 % | 0,4 % | 0 % | 11,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.688 kr. i 2023 til -9.000 kr. i 2026 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -12 | -8 | -9 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 48.353 kr. i 2023 til 73.733 kr. i 2026 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 31 | 46 | 74 | +59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 48.353 kr. i 2023 til 73.733 kr. i 2026 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 31 | 46 | 74 | +59 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 185 | 164 | 160 | 173 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 185 | 164 | 160 | 173 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.407 kr. i 2023 til 6.827 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 0 | 0 | 7 | +21234 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 66 | 0 | 0 | 7 | +21234 % | |
| Aktiver i alt | 251 | 165 | 160 | 180 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 88.353 kr. i 2023 til 119.245 kr. i 2026 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 88 | 74 | 91 | 119 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 163.058 kr. i 2023 til 60.681 kr. i 2026 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 163 | 91 | 69 | 61 | −12 % | |
| Passiver i alt | 251 | 165 | 160 | 180 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs