Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rughaven 2, 4593 Eskebjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,3 % | 9,1 % | 7,8 % | 9,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,7 % | 99,8 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,3 % | 9,1 % | 7,9 % | 9,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,7 % | 99,8 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 0,3 % | 0,2 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 453,7 % | 181,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 40.228 kr. i 2021 til 90.038 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 100 | 224 | -0 | 90 | +74512 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -121 kr. i 2024 til 90.038 kr. i 2025 (+74512 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -0 | 90 | +74512 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.863.688 kr. i 2021 til 5.943.049 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.864 | 3.343 | 4.535 | 4.331 | 5.943 | +37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.620.600 kr. i 2021 til 5.394.034 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.621 | 3.308 | 4.519 | 4.196 | 5.394 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 31.664 | 34.627 | 37.602 | 40.262 | 42.750 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 31.664 | 34.627 | 37.602 | 40.262 | 42.750 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 313.430 kr. i 2021 til 1.120.135 kr. i 2025 (+257 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 313 | 1.199 | 1.781 | 494 | 1.120 | +127 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.714 | 10.728 | 11.985 | 13.202 | 16.317 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 42.378 | 45.355 | 49.587 | 53.464 | 59.067 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 42.231.391 kr. i 2021 til 58.449.072 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42.231 | 45.239 | 49.459 | 53.355 | 58.449 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 146.775 kr. i 2021 til 618.296 kr. i 2025 (+321 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 115 | 128 | 109 | 618 | +468 % | |
| Passiver i alt | 42.378 | 45.355 | 49.587 | 53.464 | 59.067 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Eskebjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg