Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kraftværksvej 26, 7000 Fredericia · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 6,7 % | 12,4 % | 14,5 % | 11,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,4 % | 99,7 % | 98,7 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,8 % | 12,4 % | 14,7 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,4 % | 99,7 % | 98,7 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,6 % | 0,3 % | 1,3 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 975,7 % | >999 % | 82,8 % | 423,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.725 kr. i 2021 til -30.252 kr. i 2025 (−350 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -6 | -9 | 131 | -30 | −123 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -9 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 411.508 kr. i 2021 til 381.844 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 412 | 173 | 351 | 512 | 382 | −25 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 411.508 kr. i 2021 til 382.391 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 412 | 173 | 351 | 478 | 382 | −20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.552 | 1.321 | 1.513 | 1.869 | 2.006 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.552 | 1.321 | 1.513 | 1.869 | 2.006 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 145 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 441.076 kr. i 2021 til 191.993 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 441 | 415 | 131 | 36 | 192 | +440 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.326 | 1.420 | 1.256 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 2.424 | 2.581 | 2.838 | 3.290 | 3.262 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.422.618 kr. i 2021 til 3.216.723 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.423 | 2.538 | 2.830 | 3.247 | 3.217 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.375 kr. i 2021 til 45.349 kr. i 2025 (+3198 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 43 | 8 | 43 | 45 | +6 % | |
| Passiver i alt | 2.424 | 2.581 | 2.838 | 3.290 | 3.262 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia