Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Lundbygårdsvej 4, 4750 Lundby · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3 | 2 | 1,5 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 0,2 % | -1,1 % | -2,9 % | -1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,4 % | 7,3 % | 7,4 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | -10,7 % | 2 % | 0,4 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,1 % | -56,9 % | -818,6 % | 149 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 130.153 kr. | 86.011 kr. | 77.002 kr. | 158.549 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -10,7 % | 2 % | 0,4 % | -0,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 110,7 % | 98 % | 99,6 % | 100,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4 % | 3,8 % | 6,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 130.153 kr. i 2021 til 158.549 kr. i 2024 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 86 | 77 | 159 | +106 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 86.869 kr. i 2021 til 158.549 kr. i 2024 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 44 | 25 | 159 | +537 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.900 kr. i 2021 til -43.936 kr. i 2024 (−1227 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | -34 | -118 | -44 | +63 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.152 kr. i 2021 til -34.250 kr. i 2024 (−657 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | -36 | -92 | -34 | +63 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.557 | 3.013 | 2.961 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.557 | 3.013 | 2.961 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 100.779 kr. i 2021 til 280.023 kr. i 2024 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 97 | 175 | 280 | +60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 136 | 189 | 198 | – | – | |
| Aktiver i alt | 2.693 | 3.201 | 3.158 | 3.324 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -288.938 kr. i 2021 til -22.991 kr. i 2024 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -289 | 63 | 11 | -23 | −304 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 478.396 kr. i 2021 til 418.719 kr. i 2023 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 478 | 442 | 419 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.503.720 kr. i 2021 til 2.672.091 kr. i 2023 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.504 | 2.588 | 2.672 | – | – | |
| Passiver i alt | 2.693 | 3.201 | 3.158 | 3.324 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lundby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg