God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Poul Due Jensens Vej 4, 8850 Bjerringbro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -42,7 % | 43,1 % | -30,2 % | -22,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 175,3 % | 326,8 % | 259,4 % | 274 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 50,9 % | 86,6 % | 77 % | 75,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -83,8 % | 49,8 % | -39,2 % | -29,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,9 % | 86,6 % | 77 % | 75,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,1 % | 13,4 % | 23 % | 24,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,3 % | 36,8 % | 3,3 % | 4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -5 | -5 | -5 | -5 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | -5 | -5 | -5 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -87.057 kr. i 2021 til -32.850 kr. i 2024 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -87 | 101 | -57 | -33 | +43 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -85.474 kr. i 2021 til -33.059 kr. i 2024 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -85 | 101 | -57 | -33 | +42 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 28 | 132 | 76 | 49 | −35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 28 | 132 | 76 | 49 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.163 kr. i 2021 til 1.451 kr. i 2024 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 12 | 1 | 1 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 172 | 103 | 113 | 100 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 200 | 235 | 190 | 149 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 101.980 kr. i 2021 til 112.923 kr. i 2024 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 102 | 203 | 146 | 113 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 98.312 kr. i 2021 til 36.561 kr. i 2024 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 98 | 31 | 44 | 37 | −16 % | |
| Passiver i alt | 200 | 235 | 190 | 149 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjerringbro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg