Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Holmvej 32, 6430 Nordborg · Reparation og vedligeholdelse af maskiner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,4 | 3,5 | 1,7 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 12,1 % | 20,6 % | 12,6 % | 12,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 183,8 % | 239,7 % | 195,2 % | 166,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 45,6 % | 58,3 % | 58,7 % | 50,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 26,6 % | 35,3 % | 21,4 % | 24,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 508.987 kr. | 942.336 kr. | 800.282 kr. | 1.167.295 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 45,6 % | 58,3 % | 58,7 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 54,4 % | 41,7 % | 41,3 % | 49,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 66 % | 0,8 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 430.626 kr. i 2021 til 2.926.818 kr. i 2025 (+580 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 431 | 852 | 1.315 | 1.613 | 2.927 | +81 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 343.493 kr. i 2021 til 1.759.523 kr. i 2025 (+412 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 343 | 343 | 372 | 812 | 1.760 | +117 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 71.608 kr. i 2021 til 957.380 kr. i 2025 (+1237 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 502 | 942 | 690 | 957 | +39 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 7.196 kr. i 2021 til 937.911 kr. i 2025 (+12934 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 456 | 896 | 658 | 938 | +43 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.946 kr. i 2021 til 729.415 kr. i 2025 (+37583 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 354 | 696 | 502 | 729 | +45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7 | 0 | – | 814 | 1.053 | +29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7 | 0 | – | 814 | 1.053 | +29 % | |
| Varebeholdninger | 1.380 | 1.317 | 1.063 | 1.333 | 1.411 | +6 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.905 kr. i 2021 til 558 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 0 | 931 | 14 | 1 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.611 | 2.923 | 3.379 | 3.185 | 4.784 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 2.618 | 2.923 | 3.379 | 3.999 | 5.837 | +46 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 978.020 kr. i 2021 til 2.943.684 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 978 | 1.332 | 1.969 | 2.349 | 2.944 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.639.958 kr. i 2021 til 2.866.797 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.640 | 1.590 | 1.410 | 1.632 | 2.867 | +76 % | |
| Passiver i alt | 2.618 | 2.923 | 3.379 | 3.999 | 5.837 | +46 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | +100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nordborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg