Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Læssøegade 57, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 20,6 % | 22,4 % | 13,5 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 742,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,4 % | 94,4 % | 96,6 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 21,9 % | 23,7 % | 14 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,4 % | 94,4 % | 96,6 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,6 % | 5,6 % | 3,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 492,1 % | 383,3 % | 577,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 598.395 kr. i 2021 til 96.540 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 598 | 450 | 627 | 393 | 97 | −75 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 598.162 kr. i 2021 til 141.800 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 598 | 449 | 622 | 412 | 142 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 600.311 kr. i 2021 til 133.443 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 600 | 451 | 624 | 407 | 133 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.669 | 1.460 | 1.637 | 1.402 | 1.108 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.669 | 1.460 | 1.637 | 1.402 | 1.108 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.029 kr. i 2021 til 583.591 kr. i 2025 (+19167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 603 | 593 | 586 | 584 | −0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.149 | 1.616 | 1.820 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 1.814 | 2.188 | 2.786 | 3.018 | 2.928 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.671.584 kr. i 2021 til 2.914.914 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.672 | 2.066 | 2.631 | 2.916 | 2.915 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 142.391 kr. i 2021 til 13.357 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 123 | 155 | 102 | 13 | −87 % | |
| Passiver i alt | 1.814 | 2.188 | 2.786 | 3.018 | 2.928 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding