Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trehøjevej 17, 7600 Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -1,3 | -1,1 | -2,1 | -0,3 | -0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,5 % | -8,3 % | 4 % | 8,3 % | 8,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 67,8 % | 343,2 % | 453,5 % | 200,9 % | 192,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87,5 % | 93,3 % | 94,8 % | 86,8 % | 86,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,5 % | -8,8 % | 4,2 % | 9,5 % | 10,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -154.355 kr. | -145.749 kr. | -294.592 kr. | -149.539 kr. | -52.707 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,5 % | 93,3 % | 94,8 % | 86,8 % | 86,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,5 % | 6,7 % | 5,2 % | 13,2 % | 13,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,8 % | 0 % | 0,1 % | 0,1 % | 7,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -154.355 kr. i 2021 til -52.707 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -154 | -146 | -295 | -35 | -53 | −52 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -277.182 kr. i 2021 til -190.381 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -277 | -283 | -432 | -287 | -190 | +34 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 19.217.699 kr. i 2021 til 13.916.250 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.218 | -9.448 | 4.467 | 12.038 | 13.916 | +16 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 19.080.650 kr. i 2021 til 13.711.730 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.081 | -9.612 | 4.763 | 11.828 | 13.712 | +16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.642 | 2.690 | 2.552 | 2.415 | 2.277 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 118.046 | 87.031 | 88.181 | 129.464 | 141.951 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 120.688 | 89.721 | 90.734 | 131.878 | 144.228 | +9 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 132.216 kr. i 2021 til 466.646 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 3 | 3 | 3 | 467 | +16632 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.166 | 26.728 | 28.179 | 10.777 | 11.585 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 131.854 | 116.449 | 118.913 | 142.656 | 155.812 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 115.378.205 kr. i 2021 til 134.860.754 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 115.378 | 108.660 | 112.699 | 123.867 | 134.861 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 14.937.800 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 13.424 | 14.938 | +11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.475.757 kr. i 2021 til 6.013.777 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.476 | 7.789 | 6.214 | 5.364 | 6.014 | +12 % | |
| Passiver i alt | 131.854 | 116.449 | 118.913 | 142.656 | 155.812 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Struer — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Struer