Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Horsensvej 72A, 7100 Vejle · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -45,3 % | -11,6 % | -5,3 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 273,3 % | 14,2 % | 33,5 % | 7,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 67,1 % | 4,7 % | -4 % | -2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -67,5 % | -248,6 % | 131,4 % | 60,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,1 % | 4,7 % | -4 % | -2,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,9 % | 95,3 % | 104 % | 102,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 251,1 % | 9,2 % | 31,1 % | 6,4 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -18.609 kr. i 2022 til -14.858 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -18 | -25 | -15 | +40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -18.711 kr. i 2022 til -43.192 kr. i 2025 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -22 | -37 | -43 | −18 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -16.117 kr. i 2022 til -33.690 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -17 | -29 | -34 | −18 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4 | 127 | 353 | 2.273 | +544 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4 | 127 | 353 | 2.273 | +544 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.352 kr. i 2022 til 161.263 kr. i 2025 (+449 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 13 | 175 | 161 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 20 | 189 | 189 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 36 | 147 | 542 | 2.462 | +354 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 23.883 kr. i 2022 til -55.477 kr. i 2025 (−332 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 7 | -22 | -55 | −155 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 12 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.688 kr. i 2022 til 2.505.401 kr. i 2025 (+21336 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 140 | 564 | 2.505 | +345 % | |
| Passiver i alt | 36 | 147 | 542 | 2.462 | +354 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.