Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngbakkevej 3, 2840 Holte · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,8 % | -26,2 % | -8,2 % | 8,4 % | 2,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,8 % | -26,2 % | -8,2 % | 8,4 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 95,3 % | 19,1 % | 46,5 % | 131,5 % | 356,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 830 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 4.548.926 kr. i 2021 til 829.841 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.549 | -8.182 | -2.489 | 2.504 | 830 | −67 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.788.761 kr. i 2021 til 901.215 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.789 | -8.384 | -2.331 | 2.633 | 901 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.737.677 kr. i 2021 til 888.323 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.738 | -8.338 | -2.362 | 2.607 | 888 | −66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 38.756 | 30.332 | 27.612 | 29.877 | 30.519 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 38.756 | 30.332 | 27.612 | 29.877 | 30.519 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 50.177 kr. i 2021 til 281.392 kr. i 2025 (+461 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 10 | 29 | 93 | 281 | +202 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.465 | 1.496 | 1.363 | 1.112 | 1.299 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 40.221 | 31.828 | 28.974 | 30.989 | 31.818 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 40.168.255 kr. i 2021 til 31.739.042 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40.168 | 31.773 | 28.912 | 30.918 | 31.739 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 52.660 kr. i 2021 til 79.007 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | 55 | 63 | 71 | 79 | +11 % | |
| Passiver i alt | 40.221 | 31.828 | 28.974 | 30.989 | 31.818 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal