Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovsgårdsvej 28, 9370 Hals · Finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,8 % | -11,8 % | 11 % | -6,2 % | -2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,4 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,8 % | -11,9 % | 11 % | -6,2 % | -2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,4 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,6 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 34,2 % | 22,6 % | 22,7 % | 11,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.738 kr. i 2021 til -8.687 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -6 | -7 | -9 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 230.288 kr. i 2021 til -30.762 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | -152 | 165 | -74 | -31 | +58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 229.152 kr. i 2021 til -30.779 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | -152 | 158 | -84 | -31 | +63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 977 | 589 | 734 | 638 | 585 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 977 | 589 | 734 | 638 | 585 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 684 kr. i 2021 til 53.745 kr. i 2025 (+7757 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 54 | +5905 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 572 | 695 | 709 | 726 | 742 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 1.549 | 1.284 | 1.442 | 1.363 | 1.328 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.547.236 kr. i 2021 til 1.324.614 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.547 | 1.281 | 1.439 | 1.355 | 1.325 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.000 kr. i 2021 til 3.000 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 3 | 3 | 8 | 3 | −62 % | |
| Passiver i alt | 1.549 | 1.284 | 1.442 | 1.363 | 1.328 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg