Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skørpingvej 31, 9575 Terndrup · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 1,9 | 1,8 | 2,1 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 24,7 % | 18,7 % | 16,3 % | 16,3 % | 14,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 236 % | 302,9 % | 209,6 % | 229,4 % | 341,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 62,1 % | 69,5 % | 55,4 % | 59,4 % | 73,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 39,7 % | 26,9 % | 29,3 % | 27,5 % | 19,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 765.333 kr. | 686.539 kr. | 784.458 kr. | 1.011.548 kr. | 891.450 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,1 % | 69,5 % | 55,4 % | 59,4 % | 73,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,9 % | 30,5 % | 44,6 % | 40,6 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 74,9 % | 116,4 % | 112,2 % | 125,9 % | 224 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.343.077 kr. i 2021 til 1.624.941 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.343 | 1.264 | 1.497 | 1.746 | 1.625 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 577.744 kr. i 2021 til 733.491 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 578 | 578 | 712 | 735 | 733 | −0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 657.940 kr. i 2021 til 796.379 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 658 | 585 | 675 | 900 | 796 | −11 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 669.277 kr. i 2021 til 796.094 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 669 | 599 | 684 | 908 | 796 | −12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 519.675 kr. i 2021 til 617.101 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 520 | 482 | 535 | 693 | 617 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 370 | 405 | 296 | 396 | 586 | +48 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18 | 18 | 38 | 38 | 38 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 388 | 423 | 334 | 434 | 624 | +44 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 545.119 kr. i 2021 til 2.387.901 kr. i 2025 (+338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 545 | 828 | 1.582 | 2.090 | 2.388 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.717 | 2.154 | 2.957 | 3.808 | 3.644 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.105 | 2.577 | 3.290 | 4.242 | 4.267 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.307.375 kr. i 2021 til 3.134.780 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.307 | 1.790 | 1.825 | 2.518 | 3.135 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 727.674 kr. i 2021 til 1.065.799 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 728 | 711 | 1.411 | 1.660 | 1.066 | −36 % | |
| Passiver i alt | 2.105 | 2.577 | 3.290 | 4.242 | 4.267 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Terndrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild