Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Askemosen 3, 6200 Aabenraa · Udgivelse af bøger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -4,1 % | -27,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 94,1 % | 90,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -4,3 % | -30,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 94,1 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 5,9 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 926,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 246.416 kr. i 2021 til 23.911 kr. i 2024 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 246 | 156 | 68 | 24 | −65 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 77.593 kr. i 2021 til 87.307 kr. i 2024 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 78 | 74 | 79 | 87 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 168.823 kr. i 2021 til -63.396 kr. i 2024 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 82 | -11 | -63 | −488 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 199.074 kr. i 2021 til -65.717 kr. i 2024 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 82 | -12 | -66 | −438 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 156.008 kr. i 2021 til -65.717 kr. i 2024 (−142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 64 | -12 | -66 | −438 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 25 | 32 | 21 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 547.379 kr. i 2021 til 210.749 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 547 | 395 | 235 | 211 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 666 | 453 | 296 | 238 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 668 | 455 | 298 | 238 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 604.259 kr. i 2021 til 215.096 kr. i 2024 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 604 | 418 | 281 | 215 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 63.359 kr. i 2021 til 22.737 kr. i 2024 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 37 | 18 | 23 | +29 % | |
| Passiver i alt | 668 | 455 | 298 | 238 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa