Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ådalsvej 6B, 8961 Allingåbro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 37,9 % | 61 % | 25,8 % | 21 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 843,7 % | >999 % | 277,1 % | 221,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 88,1 % | 94,5 % | 95,6 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 43 % | 64,5 % | 26,9 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,1 % | 94,5 % | 95,6 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,9 % | 5,5 % | 4,4 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 117,5 % | 318,5 % | 277,1 % | 221,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.532 kr. i 2021 til -3.375 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -2 | -3 | 31 | -3 | −111 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.025 kr. i 2022 til -3.375 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -2 | -3 | 31 | -3 | −111 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 319.836 kr. i 2022 til 618.495 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 320 | 1.116 | 621 | 618 | −0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 131.925 kr. i 2021 til 618.495 kr. i 2025 (+369 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 320 | 1.116 | 615 | 618 | +0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 2.099 | 2.721 | +30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 152 | – | – | 2.099 | 2.721 | +30 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.831 kr. i 2021 til 221.749 kr. i 2025 (+643 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 118 | 319 | 291 | 222 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 30 | 844 | 1.831 | 291 | 222 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 182 | 844 | 1.831 | 2.390 | 2.942 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 181.925 kr. i 2021 til 2.842.480 kr. i 2025 (+1462 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 744 | 1.731 | 2.285 | 2.842 | +24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | 100 | 100 | 105 | 100 | −5 % | |
| Passiver i alt | 182 | 844 | 1.831 | 2.390 | 2.942 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allingåbro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs