Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Oslo Plads 2, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -3,8 % | 1,8 % | 82,3 % | 4,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 33,1 % | 20,4 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 63,2 % | 51,4 % | 99,3 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6 % | 3,5 % | 82,9 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 63,2 % | 51,4 % | 99,3 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 36,8 % | 48,6 % | 0,7 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,1 % | 2,1 % | >999 % | 350,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -16.750 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -450 | -9 | -12 | -17 | −42 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 147.978 kr. i 2021 til 1.138.259 kr. i 2025 (+669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | -186 | 100 | 15.886 | 1.138 | −93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 112.166 kr. i 2021 til 976.562 kr. i 2025 (+771 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 112 | -189 | 115 | 15.829 | 977 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.698 | 4.368 | 5.712 | 5.050 | 4.786 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.698 | 4.368 | 5.712 | 5.050 | 4.786 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.291 kr. i 2021 til 341.703 kr. i 2025 (+5332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 38 | 66 | 4.695 | 342 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.260 | 606 | 628 | 14.179 | 15.241 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 4.958 | 4.974 | 6.339 | 19.229 | 20.027 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.333.105 kr. i 2021 til 19.929.794 kr. i 2025 (+498 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.333 | 3.144 | 3.259 | 19.088 | 19.930 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.624.508 kr. i 2021 til 97.537 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.625 | 1.830 | 3.080 | 141 | 98 | −31 % | |
| Passiver i alt | 4.958 | 4.974 | 6.339 | 19.229 | 20.027 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København