Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kurlandsgade 2, 2300 København S · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,5 | 1,2 | 1 | 1,4 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 81,9 % | 25,6 % | 0,8 % | 28,3 % | -82,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 96,4 % | 119,8 % | 197,6 % | 106,1 % | 41 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 19 % | 35,3 % | 44,6 % | 46,2 % | 16,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 431,5 % | 72,3 % | 1,8 % | 61,2 % | -511,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 69.572 kr. | 44.475 kr. | -4.909 kr. | 125.192 kr. | -76.951 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 19 % | 35,3 % | 44,6 % | 46,2 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81 % | 64,7 % | 55,4 % | 53,8 % | 83,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,8 % | 34,6 % | 173,6 % | 15,3 % | 27,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 86.319 kr. i 2021 til 95.842 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 186 | 242 | 361 | 96 | −73 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 16.747 kr. i 2021 til 172.793 kr. i 2025 (+932 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 142 | 247 | 236 | 173 | −27 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 61.972 kr. i 2021 til -112.851 kr. i 2025 (−282 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 37 | 2 | 107 | -113 | −205 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 61.533 kr. i 2021 til -113.212 kr. i 2025 (−284 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 37 | 2 | 106 | -113 | −207 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 61.533 kr. i 2021 til -113.109 kr. i 2025 (−284 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 37 | 1 | 83 | -113 | −237 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 23 | 15 | 0 | 126 | 90 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9 | 18 | 16 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 32 | 33 | 16 | 126 | 90 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.807 kr. i 2021 til 31.818 kr. i 2025 (+261 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 33 | 89 | 24 | 32 | +32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 43 | 113 | 101 | 167 | 47 | −72 % | |
| Aktiver i alt | 75 | 146 | 118 | 293 | 137 | −53 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.259 kr. i 2021 til 22.127 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 52 | 52 | 135 | 22 | −84 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 16.416 kr. i 2021 til 13.871 kr. i 2023 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 0 | 14 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 44.444 kr. i 2021 til 114.601 kr. i 2025 (+158 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 94 | 51 | 158 | 115 | −27 % | |
| Passiver i alt | 75 | 146 | 118 | 293 | 137 | −53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København