Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Røddingvej 3, 7480 Vildbjerg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,7 | 0,9 | 0,2 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -5,6 % | 9,2 % | 1,2 % | 10,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 27 % | 119,1 % | 105,4 % | 218,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,1 % | 83,7 % | 84,6 % | 84,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6,5 % | 11 % | 1,4 % | 12,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 227.549 kr. | 289.635 kr. | 60.773 kr. | -228.322 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,1 % | 83,7 % | 84,6 % | 84,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,9 % | 16,3 % | 15,4 % | 15,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 22 % | 104,2 % | 105,4 % | 132,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 147.089 kr. i 2022 til -28.124 kr. i 2026 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 228 | 290 | 61 | -28 | −146 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 200 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -17.623 kr. i 2022 til -504.362 kr. i 2026 (−2762 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -89 | -17 | -246 | -504 | −105 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -416.279 kr. i 2022 til 3.011.901 kr. i 2026 (+824 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -416 | -1.390 | 1.812 | 350 | 3.012 | +760 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -430.465 kr. i 2022 til 2.306.273 kr. i 2026 (+636 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -430 | -1.390 | 1.769 | 230 | 2.306 | +901 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.546 | 5.229 | 4.922 | 4.616 | 4.340 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20.679 | 19.035 | 13.958 | 14.288 | 16.797 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 26.225 | 24.264 | 18.881 | 18.904 | 21.136 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 121.488 kr. i 2022 til 620.817 kr. i 2026 (+411 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | 462 | 363 | 460 | 621 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 170 | 567 | 414 | 460 | 1.021 | +122 % | |
| Aktiver i alt | 26.395 | 24.831 | 19.295 | 19.364 | 22.157 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 22.768.912 kr. i 2022 til 18.683.896 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.769 | 21.379 | 16.147 | 16.378 | 18.684 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.550.000 kr. i 2022 til 3.005.318 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.550 | 1.350 | 2.800 | 2.550 | 3.005 | +18 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 76.015 kr. i 2022 til 468.037 kr. i 2026 (+516 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 2.102 | 348 | 436 | 468 | +7 % | |
| Passiver i alt | 26.395 | 24.831 | 19.295 | 19.364 | 22.157 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vildbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning