Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sankt Ibs Alle 36, 2630 Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -27,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -15,3 % | 19,9 % | -5,7 % | -31,6 % | 53,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,4 % | 172,6 % | 350,6 % | 154,9 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | 88,9 % | 57,7 % | 86,9 % | 83,1 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -17,2 % | 34,5 % | -6,6 % | -38,1 % | 53,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -42.287 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 88,9 % | 57,7 % | 86,9 % | 83,1 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11,1 % | 42,3 % | 13,1 % | 16,9 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,6 % | 9,1 % | 233,1 % | 6,7 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -42 | – | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 123 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 89 | -0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -27.391 kr. i 2021 til -43.847 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -27 | -114 | -39 | -28 | -44 | −54 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -98.945 kr. i 2021 til 398.820 kr. i 2025 (+503 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -99 | 310 | -34 | -134 | 399 | +398 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -98.945 kr. i 2021 til 398.731 kr. i 2025 (+503 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -99 | 219 | -32 | -134 | 399 | +398 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 640 | 302 | 302 | 312 | 656 | +110 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 640 | 302 | 302 | 312 | 656 | +110 % | |
| Varebeholdninger | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.601 kr. i 2021 til 93.212 kr. i 2025 (+3484 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 42 | 171 | 5 | 93 | +1846 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7 | 799 | 257 | 111 | 95 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 647 | 1.100 | 558 | 423 | 750 | +77 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 575.112 kr. i 2021 til 750.139 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 575 | 635 | 485 | 351 | 750 | +113 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 71.796 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 463 | 73 | 71 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 647 | 1.100 | 558 | 423 | 750 | +77 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup